AB Yeşil Mutabakatı hedefleri için 3 yeni girişim!

ab yesil mutabakati hedefleri icin 3 yeni girisim 619dc2553c8dc - AB Yeşil Mutabakatı hedefleri için 3 yeni girişim!

AB Komisyonu, Yeşil Mutabakat hedefleri kapsamında; Ormansızlaşmanın engellenmesini sağlamaya yönelik yönetmelik tasarısı, mevcut “Atıkların Sevkiyatı Yönetmeliği” üstünde değişim yapılmasını öneren tasarı ile Toprak Stratejisi Tebliği olmak suretiyle üç yeni girişim kabul etti. Ormansızlaşmanın engellenmesini sağlamaya yönelik tasarı, firmalar için mecburi durum tespiti kuralları getirilmesini öngörürken, atıkların sevkiyatına ilişkin düzenleme ise OECD ülkelerine meydana getirilen atık sevkiyatlarının izlenmesi ve varış ülkesinde ciddi çevre sorunları yaratmaları halinde sevkiyatın askıya alınabilmesini sağlayacak.AB Komisyonu, Yeşil Mutabakat hedefleri kapsamında üç yeni girişim kabul etti:

Avrupa Yeşil Mutabakatı nedir, neleri içeriyor?Avrupa Yeşil Mutabakatı’nda 3 yeni girişimOrmansızlaşmanın engellenmesini sağlamaya yönelik yönetmelik tasarısı (995/2010 (AB) Sayılı yönetmeliğin yürürlükten kaldırılması ve ormansızlaşma ve ormanların bozulmasıyla bağlantılı belirli mal ve ürünlerin AB pazarında bulundurulması ve AB’den ihraç edilmesi hakkında yönetmelik tasarısı;Üçüncü ülkelere yasadışı atık ihracatının önlenmesi ve döngüsel ekonominin gelişimini sağlamak amacıyla atıkların AB içi sevkiyatının kolaylaştırılmasını sağlamak için mevcut “Atıkların Sevkiyatı Yönetmeliği” üstünde değişim yapılmasını öneren tasarı;2050 yılı hedefli Toprak Stratejisi Tebliği.

Dünyanın akciğerleri Amazonlar’da ormansızlaşma zirve yapmış oldu!Yeni düzenlemeler ne getirecek?Ormansızlaşmanın engellenmesini sağlamaya yönelik yönetmelik tasarısı, firmalar için mecburi durum tespiti kuralları getirilmesini öngörüyor. AB Komisyonu ek olarak, düzenleme kapsamındaki ürün ve malzemelerin yol açmış olduğu ormansızlaşma ya da ormanların bozulmasına ilişkin risk düzeyini değerlendirmek suretiyle “derecelendirme sistemi” kullanılacağını belirtiyor.

Atıklardan protein üretmek: Tüketicileri cezbedecek sürdürülebilir bir çözüm olabilir mi?Atık sevkiyatına ilişkin yeni düzenlemeler ise OECD üyesi olmayan ülkelere AB ülkelerinden atık ihracatının kısıtlanmasını ve yalnızca üçüncü ülkelerin belirli atıkları almaya istekli olması ve bu tarz şeyleri sürdürülebilir metotla işleyebilme kapasiteleri bulunması halinde atık ihracatını mümkün kılıyor. Düzenleme kapsamında OECD ülkelerine meydana getirilen atık sevkiyatlarının izleneceği ve varış ülkesinde ciddi çevre sorunları yaratmaları halinde sevkiyatın askıya alınabileceği belirtiliyor.

https://bilgi-bilgi.com

I am a web developer who is working as a freelancer. I am living in Saigon, a crowded city of Vietnam. I am promoting for https://bilgi-bilgi.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir