Bilimsel araştırma: Çinko, soğuk algınlığı tedavisinde işe yarıyor!

bilimsel arastirma cinko soguk alginligi tedavisinde ise yariyor 6191e4fc411eb - Bilimsel araştırma: Çinko, soğuk algınlığı tedavisinde işe yarıyor!

Çinko takviyelerinin etkilerine ilişkin kanıtlar sınırı olan. Meydana getirilen araştırma neticeleri birbiriyle çelişiyor. Doz, formülasyon ve kullanım süresi ise bugüne dek yeterince çalışılmadı.Yeni bir araştırma ile bu boşluğun doldurulması hedeflendi.Rastgele kontrollü 28 çalışmanın verilerini bir araya getiren yeni bir meta çözümleme, çinko takviyesi kullanmanın soğuk algınlığı ve grip şeklinde viral solunum yolu enfeksiyonlarının süresini kısaltabileceğini, emareleri önleyebileceğini gösterdi.Emek harcamadan elde edilmiş veriler BMJ Open dergisinde gösterildi.Analize bakılırsa, çinko önleyici bir unsur olarak kullanıldığında, orta-ağır şiddette belirtilerin ortaya çıkma ihtimali %87 düşüyor. Hafifçe belirtilerin ortaya çıkma riski ise %28 düşüyor.Tedavi olarak, hasta olunduktan sonrasında alındığında ise çinko, belirtilerin yaşandığı süreyi birazcık kısaltıyor. Çoğu zaman, çinko almanın en fena belirtilerin yaşandığı süreyi 2 gün kısalttığı düşünülüyor.Araştırma ekibinde, Avustralya’daki Western Sydney Üniversitesi’nde tamamlayıcı tıp doktoru olan Jennifer Hunter, “Çinkonun enfeksiyonları önleme ve tedavi etmedeki tesirinin, yalnızca çinko eksikliği bulunan kişilerde söz mevzusu olduğu düşünülüyordu. Elde ettiğimiz bulgular, bu fikrin aksini gösteriyor.

Çinko nedir? Çinko eksikliği nedir? Yararları nedir?

Bazı insanoğlu genetik olarak koronavirüse karşı bağışıklığa haiz!Çin’de meydana getirilen 2 büyük çalışmada, oldukca düşük dozlu çinko burun spreylerinin klinik hastalık riskini azalttığı belirlendi. ABD’de ağız yöntemiyle alınan çinkonun önleyici etkilerinin değerlendirildiği 2 ufak çalışmada, çinko eksikliği bulunan kişiler yer almıyordu.Soğuk algınlığı tedavisinde çinkonun etkilerinin değerlendirildiği öteki emekler ise çinko eksikliğinin pek görülmediği gruplarda yapılmış oldu” ifadelerini kullandı.Bilhassa belirtilerin şiddetinin aynı kalmış olduğu düşünüldüğünde, bu oldukça ufak bir tesir. Ek olarak, deneklere bilerek soğuk algınlığı virüsü bulaştırıldığında, çinko hastalığın bulaşmasını önlemede etkili olmadı.Meydana getirilen yeni emek harcama, geleceğe yönelik ilgi çekici bir adım. Sadece analize dahil edilen çalışmaların bazılarının ufak çaplı bulunduğunu, karşılaştırılan dozların aynı olmadığını ve belirtilerin bildirilmesinin taraflı olabileceğini söyleyen araştırmacılar, sonuçlara davranışlarında ölçülü bakılması icap ettiğini söylüyor.Ek olarak, bulgular garip olsa da çinkonun soğuk algınlığı şeklinde viral bir enfeksiyonu iyi mi engellediği de hemen hemen bilinmiyor.

Koronavirüs tedbirleri grip virüsünün bir türünü topyekün yok etti!

O antikor, tüm koronavirüs türlerini durduruyor! Pandemiyi bitirebilir mi?

https://bilgi-bilgi.com

I am a web developer who is working as a freelancer. I am living in Saigon, a crowded city of Vietnam. I am promoting for https://bilgi-bilgi.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir