CHP Lideri TOBB’u ziyaret etti, iş yaşamına güvence verdi!

chp lideri tobbu ziyaret etti is dunyasina guvence verdi 6193366b9df9a - CHP Lideri TOBB’u ziyaret etti, iş yaşamına güvence verdi!

TOBB Yöneticileri ile görüşen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Üretim icra eden, emek veren, ihracat icra eden, iç piyasaya mal üreten; ne sanayicisi, ne tüccarı, ne esnafı, asla kimse kendini yalnız hissetmesin. Önlerindeki tüm engelleri kaldıracağız” dedi. Ülkeyi fakirleştirip, “ihracat yapacağım” diye inatlaşma içine giren bir anlayışla karşı karşıya olunduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Ekonominin kitabı yazılmış, şahane kitaplar yazılmış’. Zırvalıklar ve saçmalıklarla karşı karşıyayız.” ifadelerini kullandı.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Meclis Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak, Bülent Kuşoğlu, Ahmet Akın, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ile CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak’la beraber, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.​ Ziyarette, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Selçuk Öztürk, S. Akıllı Murzioğlu, Ayhan Zeytinoğlu ve Tamer Kıran ile TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz da hazır bulunmuş oldu.“Sanayici, tüccar, esnaf; kimse kendisini yalnız hissetmesin”Ziyaretin peşinden açıklamalarda bulunan CHP Önder Kılıçdaroğlu, şunları söylemiş oldu:“Asla kimse üretim icra eden, emek veren, ihracat icra eden, iç piyasaya mal üreten; ne sanayicisi, ne tüccarı, ne esnafı, asla kimse kendini yalnız hissetmesin. Geliş hedefimizin öznesi bu. Bu ülkenin üretimle, alın teriyle büyüyeceğini ve kazanacağını biliyoruz. Eğer bunu yapabilirsek Türkiye’yi hızla büyütebiliriz. Onları korumak, onların haklarını korumak için çaba sarfetmek, önlerindeki engelleri kaldırmak için CHP olarak elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Onların finansmana erişimi, dijitalleşme mevzusunda önlerine çıkacak engelleri ortadan kaldırmak da bizim görevimiz. Biz iktidar olduğumuzda ‘işletme dostu’ mevzuatı ne olursa olsun hayata geçireceğiz. Onların önlerindeki tüm engelleri kaldıracağız.“Akla mantığa sığmayan bir düşünceyle karşı karşıyayız”Ülkeyi fakirleştirip, ihracat yapacağım diye inatlaşma içine giren bir anlayışla karşı karşıyayız. “Ne kadar fazlaca fukara olursa o denli fazlaca ihracat yapacağız ve buradan gelir elde edeceğiz” diye akla mantığa sığmayan bir abesle, bir düşünceyle karşı karşıyayız. Bu düşünceyi asla doğru bulmuyoruz; Türkiye’nin fakirleşmesi, Türkiye’nin ciddi anlamda ekonomide ciddi kayıplar vermesi anlama gelir. Bunu her insanın bilmesini isteriz.

Kılıçdaroğlu’ndan “İyi bir ekonomistsiniz” sözüne, Erdoğan’lı cevap!Eğer Türkiye fakirleşirse iç piyasa talebinin de olamayacağını, daralacağını çoğumuz biliyoruz. Bugün Türkiye’nin yaşamış olduğu dramlardan birisi de budur. İç piyasada, vatandaşa, emekliye vermiyorsunuz; işçiye, memura vermiyorsunuz; esnaf kazanamıyor… Peki insanoğlu iyi mi alışveriş yapacaklar? İç piyasada da ciddi bir sorunumuz var.İş yaşamına davet: “Zırvalıklar ve saçmalıklara saygınlık etmeyin”Zırvalıklar ve saçmalıklarla karşı karşıyayız. Hakikaten de… “Ekonominin kitabı yazılmış. Şahane kitaplar yazılmış.” Bu şekilde bir anlayışı görmedim ve asla şahit da olmadım.Eğer biz iç piyasayı büyütmek istiyorsak, ihracat yapmak istiyorsak, Türkiye’nin internasyonal piyasalarda saygınlık kazanmasını, saygınlık kazanmasını istiyorsak, her alanda üretmek ve kuvvetli bir toplumsal devleti inşa etmek zorundayız. Bu zırvalıklarla, saçmalıklarla, “Efendim ben ekonomiyi fazlaca iyi biliyorum, bu işin kitabını yazdım.” Kitabını yazdığının iyi mi olduğu belli! Türk lirasının dolar karşısında iyi mi eridiği de belli!

Kılıçdaroğlu’ndan naturel gaz zammı tepkisi: “Sanayici ürünlerine yansıtmaya zorunlu”Buradan yeniden ifade edeyim; üretene, alın teri dökene, istihdam yaratana daima saygımız var. Önlerindeki tüm engelleri kaldıracağız. Bu zırvalıklara ve saçmalıklara asla saygınlık etmesinler, bizi sabırla dinlesinler.Ülkenin sorunlarının iyi mi çözüleceğini, iyi mi savaşım edeceğimizi, ülkeyi aydınlığa iyi mi kavuşturacağımızı içeride anlattık, bundan sonrasında da anlatmaya devam edeceğiz.”

https://bilgi-bilgi.com

I am a web developer who is working as a freelancer. I am living in Saigon, a crowded city of Vietnam. I am promoting for https://bilgi-bilgi.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir