Esansiyel yağlarla kendinizi zehirlemeyin!

esansiyel yaglarla kendinizi zehirlemeyin 6190934f6f05c - Esansiyel yağlarla kendinizi zehirlemeyin!

Esansiyel yağlar hoş kokularıyla herkesi cezbediyor. Sadece bu yağların ağız yöntemiyle alınması, birçok soruna yol açabiliyor.İnternet çağı, bilgiye ulaşmayı kolaylaştırmanın yanında, yanlış bilgilerin daha kolay yayılmasına da zemin hazırladı. Bilhassa sıhhat ve beslenme mevzusunda, kullanıcıları yanlış yönlendiren birçok data, toplumsal medyanın da etkisiyle hızla yayılıyor.Bazı bilimsel araştırmaları, esansiyel yağ zehirlenmelerinin Avrupa, ABD ve Avustralya’da daha sık ve daha ciddi görülmeye başlandığını gösterdi. Bu yönde bir emek verme hemen hemen vatanımızda gerçekleştirilmemiş olsa da bu konudaki bilgilerin internetten yayılmış olduğu düşünüldüğünde, tehlikeyi göz ardı etmemek gerekiyor.

Kutu denizanası: Dünyanın en ölümcül zehrine karşı genetik panzehirEsansiyel yağlar nedir?Esansiyel yağlar, çoğu zaman buharlaştırmanın kullanıldığı bir damıtım işlemi ile bitkilerden alınan, uçucu kimyasal bileşenlerdir. ‘Uçucu’ denmesinin sebebi, düşük sıcaklıklarda buharlaşmasıdır.Esansiyel yağ adı verilmesinin sebebi ise, bir bitkinin kokusunun özünü taşımasından ileri gelir.Parfüm, sabun, tütsü ve aromaterapi ürünlerinde kullanılan esansiyel yağların, sinir sistemini yatıştırarak sıhhat üstünde pozitif yönde tesir yapmış olduğu söylenmektedir. Bazı üreticiler, bu yağların bölgesel olarak kullanılmasın ve ağız yöntemiyle alınmasını da önermektedir.Uzmanlar ise bu öneriye şiddetle karşı çıkıyor.Esansiyel yağlar, ağız yöntemiyle alındığında, kullanılan yağa bakılırsa değişen ciddi zehirlenmelere yol açabiliyor. 5 mililitre şeklinde ufak miktarlarda dahi ortaya çıkabilen zehirlenme, süratli bir halde gerçekleşebiliyor ve çocuklarda yaşamsal tehlikeye yol açabiliyor.Uzmanlara bakılırsa klinik etkisinde bırakır içinde kusma, merkezi sinir sisteminin yavaşlaması yada uyarulması ve aspirasyon pnömonisi yer ediniyor.Bazı esansiyel yağlar ise vücudun hormon dengesini bozabiliyor. Bilimsel emek harcamalar, lavanta ve çağ ağacı yağlarında, testosteronu azaltan ve östrojeni öykünmek eden maddeler bulunduğunu gösteriyor.Tüm bu ikazlar ışığında, doktorunuza danışmadan esansiyel yağların kesinlikle ağız yöntemiyle alınmamasını ve cilde uygulanmamasını öneriyoruz.

Ölüm Ağacı: Altında durmak dahi tehlikeli!

Suni zeka hayvanlardan insanlara geçebilecek sıradaki virüsü tahmin edebilir

https://bilgi-bilgi.com

I am a web developer who is working as a freelancer. I am living in Saigon, a crowded city of Vietnam. I am promoting for https://bilgi-bilgi.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir