Nasıl yapılır

facebookta etkili reklam nasıl yapılır

Facebook reklamları ile bilmeniz gereken 5 taktik
Facebook reklamları ile bilmeniz gerekli olanlar nelerdir, facebook reklamları işe yarıyor mu, facebook tanıtım verme teknikleri / facebook tanıtım verme taktikleri ve daha çoğu bu yazımızda. Sosyal medya pazarlamada, Facebook reklamları markaların en çok kullandıkları yöntemlerden biri oluyor. Buradaki özelliklerden yola çıkarak, üstünde durmanız gereken taktikleri ele alacağız. Yeni özellik demişken, geçen günlerde yazdığımız Facebook fotoğraflarında mahsul etiketleme özelliğine de göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

Google Adwords tanıtım kampanyaları oluşturuyorsanız, bu modele aşinasınızdır. Facebook reklamları dahi tıpkı modelde çalışır. Facebook reklamlarında uzun metinler kullanmak, erişiminizi engelliyor. Metin uzunluğu kısaldığında, tanıtım daha çok şahsa ulaştırılıyor. Örnek olarak, taşınabilir uygulamanızın tanıtımını yapar iken, iPhone kullanıcılarına direkt olarak iPhone programınızı, Android kullanıcılarına şayet Android programınızı gösteren tanıtımlar yapabilirsiniz. Facebook reklamlarınızın, tıpkı kullananlara yineleme yineleme gösterilebileceğini aşikar bulundurmalısınız. Bu sebeple de onları sıkmamak ve sizin çalışmalarınızı spam olarak düşünmemeleri için, değişik tanıtım kampanyaları oluşturabilirsiniz.

 

Tek bir gaye kitleye yönelik tanıtımlar uygulamak, reklamlarınızın performansları ile alakalı size çok çok bilgi vermeyebilir. Bu sayede değişik kitlelere uygulanan tanıtım çalışmalarının ne kadar tesirli olduğunu, hangi tanıtım modelinin ve kampanyanın daha çok işe yaradığını görebilirsiniz. Bunun için bu rehberde facebook sayfa reklamı yapma ve gönderi etkileşimi reklamı ile alakalı görseller üzerinden ilerleyeceğiz. 2.Adım: Buradaki açılan menüden tanıtım yöneticisi (ads manager) kategorisini seçiyoruz. Reklam yöneticisi sayfasında daha evvela sunduğumuz ve şimdi aktif olan bütün tanıtım kampanyalarını görebiliriz.

 

Bu rehberde “ Facebook sayfa reklamı nasıl yapılır ” bunun üzerinden gideceğiz. Bu yüzden “ ” reklamını seçiyoruz, reklamımız için bir ad belirliyoruz ve devam ediyoruz. 6.Adım: Hedef kitlemizi saptamadan evvela beğenisini çoğaltmak istediğimiz sayfamızı seçiyoruz. Örneğin; İstanbul – Beşiktaş konumu gibi ve bunu ne kadarlık bir alan içinde vermek istediğinizi seçebilirsiniz. Hedef kitlenizin yaşını belirlerken şayet; Facebook tanıtım ücretlendirmelerine göre bir aralık seçmenizi tavsiye ederim. Hangi yaş grubunda daha tesirli olduğunu kavramak için 25-44 yaş aralığı uygulamak daha doğru ve tesirli neticeler verecektir. Gördüğünüz gibi, özelliklerine göre, alaka alanlarına göre ve davranışlarına göre 3 değişik şekilde hedefleme yapabilirsiniz.

 

Örnek: Teknoloji alaka alanına sahip, teknolojiyle ilgilendiğini bildiren şahıslara tanıtım vermek istiyorum. Hedef kitleyi daralt sekmesini kullanmadan teknolojiyle ilgilenen ve başı bağlı kişileri tıpkı kutucuğa ekleseydik; reklamları teknolojiyle ilgilenenlere yahut başı bağlı olanlara gösterilirdi. Hedef kitleyi pekçok kere daraltma ile ulaşmak dilediğiniz amaca nokta atışı yapabilirsiniz. Yani, teknolojiyle alakalı olan fakat mutlaka başı bağlı olmasın gibi bir gaye kitle belirlediğinizde başı bağlı olup teknolojiyle ilgilenenleri hariç bırakabilirsiniz. Facebook tanıtım verme incelikleri yerleşim yerlerini belirlerken de önemlidir.

Tien Nguyen

I am a web developer who is working as a freelancer. I am living in Saigon, a crowded city of Vietnam. I am promoting for https://bilgi-bilgi.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolo diyari jigolo ajansimiz jigolo sahibinden jigolo ilan sitesi jigolo kayitci jigololar ariyorum