Glutatyon düzeyini arttırmak sağlığınız için oldukça mühim oluyor

glutatyon duzeyini arttirmak sagliginiz icin oldukca onemli oluyor 619487cd732f9 - Glutatyon düzeyini arttırmak sağlığınız için oldukça mühim oluyor

Glutatyon; glisin, sistein ve glutamik asit amino asitlerinden meydana getirilen bir madde olarak tanımlanıyor. Ek olarak karaciğer tarafınca üretiliyor. Birçok vücut işleminde yer ediniyor.Glutatyon, doku oluşturma ve onarımında, vücutta gereksinim duyulan kimyasalların ve proteinlerin yapımında ve bağışıklık sistemi işlevinde vazife alıyor.  Özetlemek gerekirse glutatyonu hücrelerde üretilen bir antioksidan olarak tanımlamak mümkün.Vücuttaki glutatyon seviyeleri, yetersiz beslenme, çevresel toksinler ve stres şeklinde bir takım unsur tarafınca azaltılabiliyor. Glutatyon seviyeleri de yaşla beraber düşüyor.

İnsülin direnci ile baş etmek için yaşam programıİşte glutatyonun faydalarıOksidatif stresi azaltıyorOksidatif stres, özgür radikallerin üretimi ile vücudun bunlarla savaşma kabiliyeti içinde bir dengesizlik olduğunda ortaya çıkıyor. Oldukça yüksek seviyelerde oksidatif stres, birden fazla hastalığın habercisi olabiliyor.Bunlara diyabet, kanser ve romatoid artrit dahil. Glutatyon, sırayla hastalığı azaltabilecek oksidatif stresin tesirini ortadan kaldırmaya destek oluyor.Yağlı karaciğer hastalığında hücre hasarını azaltıyorKaraciğerdeki hücre ölümü, glutatyon da dahil olmak suretiyle antioksidanların eksikliği sebebiyle şiddetlenebiliyor. Bu, hem alkolü kötüye kullananlarda hem de kullanmayanlarda yağlı karaciğer hastalığına yol açabiliyor.Glutatyonun, alkollü ve alkolsüz kronik yağlı karaciğer hastalığı olan bireylerin kanındaki protein, enzim ve bilirubin düzeylerini iyileştirdiği gösteriliyor.

Oksidatif stres hakkında bilmeniz gerekenler!Yaşlı bireylerde insülin direncini iyileştiriyorİnsanlar yaşlandıkça daha azca glutatyon üretiyorlar.  Meydana getirilen emekler düşük glutatyon seviyelerinin daha azca yağ yakma ve vücutta daha yüksek yağ depolama oranları ile ilişkili bulunduğunu gösteriyor.Otoimmün hastalıklara karşı savaşmaya destek olabiliyorOtoimmün hastalıkların niçin olduğu kronik inflamasyon oksidatif stresi artırabiliyor.Glutatyon, vücudun immünolojik tepkisini uyararak yada azaltarak oksidatif stresin azaltılmasına destek oluyor. Otoimmün hastalıklar, belirli hücrelerde mitokondriye saldırıyor. Glutatyon, özgür radikalleri ortadan kaldırarak hücre mitokondrilerini korumaya çalışıyor.Glutatyon, bazı gıdalarda bolca miktarlarda bulunuyor. Sadece pişirme ve pastörizasyon, glutatyon seviyelerini mühim seviyede azaltıyor.

https://bilgi-bilgi.com

I am a web developer who is working as a freelancer. I am living in Saigon, a crowded city of Vietnam. I am promoting for https://bilgi-bilgi.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir