İşte kalp sağlığınız için en uygun uyku zamanı

iste kalp sagliginiz icin en uygun uyku zamani 6195d982e08e6 - İşte kalp sağlığınız için en uygun uyku zamanı

Kalp sağlığı ile beslenme içinde sıkı bir ilişki olduğu bir gerçek. Yağlı rejimler, yüksek enerji içeren gıdaları tüketmek kalp sağlığınız için riskli oluyor. Peki, uyku ile kalp sağlığı içinde iyi mi bir ilişki bulunmakta?Yeni araştırmalar akşam 10 ile akşam 11 içinde uykuya dalmanın kalp hastalığı riskinin daha düşük olmasıyla ilişkili bulunduğunu ortaya koyuyor.Ortalama altı yıl süresince izlenen 88.000’den fazla yetişkinden elde edilmiş verilerin analizine nazaran, akşam saat 22 ile 23 içinde uyuyanların gece 23 ile 23:59  içinde uyuyanlara nazaran kalp hastalığı riskinin yüzde 12 daha azca olduğu belirtiliyor. Gece yarısından sonrasında uyuyanların ise kalp hastalığına yakalanma riski yüzde 25 daha çok.

Spor yapacaklar kalp sağlığına dikkat!Vücudun sirkadiyen ritim adında olan ve fiziksel-zihinsel işleyişi düzenlemeye destek olan 24 saatlik bir dahili saati bulunmakta. Erken yada geç yatma saatlerinin vücut saatini bozma olasılığı daha yüksek. Ek olarak kardiyovasküler sıhhat için negatif sonuçlar doğurabileceğini de söylemek mümkün.Yaş, cinsiyet, uyku süresi, uyku düzensizliği, erken yada geç uyumak, sigara içme durumu, vücut kitle indeksi, diyabet, tansiyon, kolesterol düzeyleri ve sosyoekonomik durum şeklinde bir takım unsur dikkate alındığında gece yarısı uyumak küçümsenmeyecek bir yere haiz.Beslenme, uyku zamanı ve egzersiz birbirini tamamlıyorTabi ki yalnız akşam 10 ile 11 içinde uyuyarak kalp hastalığı riskinden uzaklaşmak mümkün değil. Kaliteli beslenmek ve yiyecek yediğiniz saatler kalp sağlığınız için fazlaca mühim. Yiyecek yedikten sonrasında derhal uyumak kalbinizi yormakta.

Gerçek çikolata kalp sağlığını iyi mi etkiliyor?Tertipli egzersiz yapmanın kalp sağlığınızı pozitif yönde etkilediğine dair emek harcamalar mevcut. Tertipli egzersiz yapmış olursanız kalbiniz bir atışta daha çok kan pompalar. Dolayısıyla daha azca kalp atışıyla daha fazlaca kan dolaşımı meydana gelir.Netice olarak akşam 10-11 içinde uyumanın kalp sağlığı açısından pozitif yönde etkilerinin bulunduğunu söylemek mümkün. Fakat tek başına kafi olmadığını söylemek gerekiyor.

https://bilgi-bilgi.com

I am a web developer who is working as a freelancer. I am living in Saigon, a crowded city of Vietnam. I am promoting for https://bilgi-bilgi.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir