Kan basıncını düşüren baharatlar!

kan basincini dusuren baharatlar 61a0661b0dcf4 - Kan basıncını düşüren baharatlar!

Yüksek gerilim yada hipertansiyon, kalp hastalığı ve nüzul riskini artırıyor. Tansiyonun iyi mi düşürüleceğine dair beslenme önerileri, yiyecekleri tatlandırmak için çoğu zaman tuz yerine şifalı otlar ve baharatlar kullanmayı içeriyor.Hastalık Denetim ve Önleme Merkezlerine (CDC) nazaran, neredeyse ABD’deki yetişkinlerin yarısının hipertansiyonu var. Ek olarak tedavi edilmemiş hipertansiyon; kalp krizi, nüzul, kalp yetmezliği, böbrek hastalığı, görme kaybı ve kan damarlarında hasar şeklinde semptomlara niçin oluyor.İşte kan basıncını düşüren baharatlar!KakuleAlışkın bulunmadığınız tatlardan biri kakule. Bu antioksidan bakımından varlıklı baharat, bilimsel emek harcamalar dünyasında hala nispeten yeni. Bununla beraber, erken bulgular ümit verici.  İdrar söktürücü özellikleri yardımıyla kan basıncını güvenli bir halde düşürme potansiyeline haiz bulunduğunu göstermekte.Sarımsak Sarımsak,  hipertansiyon ve kalp hastalığını önleyen özelliklere haiz. Aslına bakarsak, araştırmalar sarımsağın  bazı gerilim ilaçlarına  benzer bir etkiye haiz olabileceğini buldu.

Fazlaca acı, tuzlu ya da oldukca baharatlı bir yiyecek mi yaptınız? Geri dönüşü var! İşte tavsiyeler!Nane Bu antioksidan bakımından varlıklı nebat, hücrelerinizi hasardan korumaya destek oluyor. Ek olarak kalp hastalığı riskinizi azaltıyor. Üstelik çay formunda da tüketilebiliyor. Hatta günlük rutininize oldukça kolay bir katkı sağlıyor.Kekik Hepimizin daha çok kullanabileceği bir şey olmasının yanı sıra, kekik kalbiniz için hakikaten iyi. Araştırmalar kekiğin kan şekerini düşürdüğünü ve kan akışını artırdığını gösteriyor. İkisi de kalbe iyi geliyor. Ek olarak, kan basıncını düşürdüğü gösterilen bileşikleri içeriyorTatlı fesleğenTatlı fesleğen kan damarlarını gevşetmeye ve kan basıncını düşürmeye destek olabiliyor . Kalsiyum kanal bloker özelliklerine de haiz olabiliyor.

Fazla baharat sağlığınızı bozabilir!Zerdeçal Emek harcamalar, tertipli olarak  zerdeçal alındığında kan basıncını düşürme özellikleri söz mevzusu olduğunda ümit verici sonuçlar gösteriyor.Herhangi bir büyük rejim değişikliğinde olduğu şeklinde, ilkin doktorunuzla konuşmalısınız. Bazı baharatların bu ilaçlarla etkileşime girmiş olduğu gösterilmiş olduğundan, bu durum bilhassa halihazırda kalp ilaçları kullananlar için geçerli. 

https://bilgi-bilgi.com

I am a web developer who is working as a freelancer. I am living in Saigon, a crowded city of Vietnam. I am promoting for https://bilgi-bilgi.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir