Yalnız yiyecek yiyecek kalbiniz için yorucu olabiliyor!

yalniz yemek yemek kalbiniz icin yorucu olabiliyor 6193367e74ebe - Yalnız yiyecek yiyecek kalbiniz için yorucu olabiliyor!

Kardiyovasküler hastalıklar olarak malum kalp ve damar hastalıklarını azaltmaya yönelik genel çabanın bir parçası olarak, sıhhatli beslenme alışkanlıkları mevzusunda artan bir farkındalık oluşmakta. Sıhhatli beslenmenin yanı sıra yiyecek yeme sıklığı, yiyecek alışkanları da kalp sağlığıyla ilişkilendiriliyor.Toplumdaki son değişimler, her zamankinden daha çok insanoğlunun yalnız yiyecek yemesi anlamına geliyor. Birincil nedenlerden bazıları, tek kişilik hane sayısındaki artış oluyor. COVID-19 pandemisine cevap olarak sunulan toplumsal mesafe protokolleri, başkalarıyla yiyecek yemeyi daha da kısıtlıyor. Ek olarak, yiyecek dağıtım hizmetleri için mobil platformlar daha popüler hale geliyor.

Uzman uyarısı: “Süratli yiyecek yeme alışkanlığınızla vedalaşın”Daha çok insanoğlunun tek başına yiyecek yemesiyle beraber sıhhat sorunları da artıyor. Daha ilkin meydana getirilen bir emek verme, tek başına yiyecek yeme sıklığının yüksek tansiyon riski ile ilişkili bulunduğunu bildirmişti.İnsanlar yalnız yiyecek yerken daha süratli yemeye eğilimli oluyor. Bu da çoğu zaman yüksek vücut kitle indeksi, bel çevresi, tansiyon ve kan lipid düzeylerinde artışa yol açıyor. İşte bunların tümü metabolik sendrom ve kardiyovasküler hastalıkların riskini artırabiliyor.Ek olarak tek başına yiyecek yiyecek de ruh sağlığını etkileyebiliyor. Negatif ruh sağlığı kardiyovasküler hastalıkların riskinin artmasıyla bağlantılı olan depresyon için bir risk faktörü olarak rapor ediliyor.Meydana getirilen çalışmayla bu hipotez ispatlandı!Araştırmacılar 65 yaş üstü ortalama 600 menopozal bayanı kapsayan bir emek verme yaptılar. Bu çalışmada araştırmacılar, tek başına yiyecek yiyen yaşlı hanımlarla başkalarıyla yiyecek yiyen bayanlar arasındaki sıhhat davranışlarını ve beslenme durumlarını karşılaştırdılar.

Kalp krizi, inme ve damar hastalıklarından iyi mi korunuruz?Tek başına yiyecek yiyen yaşlı hanımefendilerin, kalbe giden kan akışının azalmasından meydana gelen bir tür göğüs ağrısı ve koroner arter hastalığı emaresine haiz olma olasılığını 2,58 kat daha çok olarak tespit ettiler.Bu emek verme, yalnız yiyecek yiyen yaşlı hanımefendilerin semptomatik kalp hastalığına haiz olma olasılığının daha yüksek bulunduğunu gösteriyor.

https://bilgi-bilgi.com

I am a web developer who is working as a freelancer. I am living in Saigon, a crowded city of Vietnam. I am promoting for https://bilgi-bilgi.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir