Yürüyüş esnasında maksimum kalori iyi mi yakılır?

yuruyus esnasinda maksimum kalori nasil yakilir 619093a81d7f6 - Yürüyüş esnasında maksimum kalori iyi mi yakılır?

Yürümenin insanlara iyi geldiği bir gerçek. Birçok insan sıhhat otoritelerinin önerilmiş olduğu günlük 10.000 adımı atmaya çalışıyor. Sadece yürürken gerçekte ne kadar kalori yakıyoruz? Ya da bu kalori yakımını iyi mi maksimum seviyelere çıkarabiliriz?Yürürken kaç kalori yakıldığını değerlendirmek için birçok değişik aygıt ve çevrimiçi hesap makinesi var. Sadece bu cihazların hakikaten doğru olup olmadığıyla ilgili şüpheler mevcut. Aslen, bir çok insan fitness seyretme araçları tarafınca genel olarak bildirilenden daha azca kalori yakıyor. Araştırmacılar, incelenen vakaların %97’sinde daha azca kalori yakıldığını bildiriyor.Yürüyüş esnasında devamlı yüksek kalp atımı yarar sağlıyorSizi daha yüksek bir kalp atış hızına iten daha yüksek yoğunluklu egzersizle daha kısa sürede daha çok kalori yakarsınız. O halde, en fazla kalori yakan yararları elde etmek için, kalbinizin pompalanmasını elde eden devamlı bir ritmde yürümek en mantıklısı şeklinde görünmekte.Gene de, yürüyüşünüz süresince yoğunluğunuzu ve dolayısıyla kalp atış hızınızı değiştirebilmek için hızınızı değiştirmenin, yürüyüş süreniz süresince durağan(durgun) bir hızda kalmaktan metabolizma hızınızı %6 ila %20 daha çok artırabileceğini gösteren araştırmalar var.

3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü için dikkat çeken tema!Kalp atış hızınıza ve iyi mi hissettiğinize dikkat edinAslında giyilebilir teknolojiler tamamen yanlış değil. Kalori yakma hedeflerinize doğru ilerleme mevzusunda kesinlikle bir düşünce sağlayabiliyor. Hedef kalp atış hızı bölgelerinize ne vakit ulaştığınızı anlamanıza destek olacak bir fitness takip edeni kullanmak, yürüyüşünüzün kalori yakan ve sağlığınızı artıran faydalarını en üst düzeye çıkarmanıza destek olabiliyor.Yürüyüş ve yağ yakma ilişkisiYürümek çoğu zaman mükemmel bir yağ yakma egzersizi olarak lanse ediliyor. Aslen bunun iyi bir sebebi var.Egzersizin doğası gereği hakikaten daha yüksek yoğunluklarda yürüyemezsiniz; bundan dolayı, daha çok yağ yakma eğiliminde olduğunuz daha orta ila düşük yoğunluklu bölgelere ulaşırsınız.

Yürüyüş yapmanın şaşırtıcı 5 faydası! Yürüyüşün bilmediğiniz yararları!Biçim oldukca mühim İyi bir formla yaptığınız yürüyüş, bir tek kalori yakmanın ötesinde toplam sıhhat ve zindelik için inanılmaz derecede yararlı bir egzersiz şekli. Ek olarak yürüyüş, herhangi bir hususi giyim, ekipman yada üyelik gerektirmediği için emsalsiz en erişilebilir egzersiz şekli.

https://bilgi-bilgi.com

I am a web developer who is working as a freelancer. I am living in Saigon, a crowded city of Vietnam. I am promoting for https://bilgi-bilgi.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir